اتم بازیگران مشاهده سرگرمی بازیگر ازدواج

اتم: بازیگران مشاهده سرگرمی بازیگر ازدواج تصویر انتشار سرگرمی

گت بلاگز اخبار بین الملل خشم تـرامپ از نیکی هیلی

دونالد ترامپ، دست کم جهت یک دوره اندک با دور تازه تحریم ها علیه روسیه مخالفت کرده هست. این درحالی است که قرار بود روز دوشنبه دور جدیدی از تحریم ها علیه روسیه اب

خشم تـرامپ از نیکی هیلی

خشم تـرامپ از نیکی هیلی

عبارات مهم : روسیه

دونالد ترامپ، دست کم جهت یک دوره اندک با دور تازه تحریم ها علیه روسیه مخالفت کرده هست. این درحالی است که قرار بود روز دوشنبه دور جدیدی از تحریم ها علیه روسیه ابلاغ شود و همین امر موجب شده است است تا بین او و تیم مشاوران امنیتی اش اختلافاتی پدید آید. به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، نیکی هیلی، سفیر آمریکا در شرکت ملل اعلام کرد که دولت آمریکا قصد دارد تا تحریم های جدیدی علیه شرکت ها و افراد روسی که به کمک توسعه تسلیحات شیمیایی دمشق آمده اند اعمال کند. این تحریم ها قرار بود که بعد از حمله آمریکا به سوریه صورت بگیرد و در واقع ادامه تنبیهات روسیه به علت حمایت از سوریه به حساب می آمد.

اما کاخ سفید روز دوشنبه اعلام کرد که دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکا با هر نوع تحریم اضافی علیه روسیه مخالفت کرده هست. سارا هاکبی سندرز، سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید با خواندن یک بیانیه تصریح کرد: ما در نظر داریم که تحریم های دیگری علیه روسیه اعمال کنیم، ولی این اتفاق در آینده ای نزدیک رخ خواهد داد. هاکبی که بعدا نیز با خبرنگاران سخن گفت، درحالی که دونالد ترامپ به سمت فلوریدا در پرواز بود، تاکید کرد که مدیر جمهوری مشخصا سخت گرفتن به روسیه را مورد تایید قرار داده، در عین حال که دوست دارد با آنها رابطه خوبی هم داشته باشد.

خشم تـرامپ از نیکی هیلی

یکی دیگر از مقامات کاخ سفید که به شرط ناشناس ماندن گفت وگو کرده، اعلام کرد ترامپ تصمیم گرفته که روسیه را مورد تحریم های تازه تری قرار ندهد. به گفته او، ترامپ بر این باور است که تحریم های دیگر مورد نیاز نیست و حمله هوایی به سوریه تصویر العمل خوب و پر سر و صدایی به روسیه بوده هست. تحلیلگران روسیه می گویند این اقدام ترامپ بار دیگر نشان داد که در مورد روسیه در درون کاخ سفید یک صدای متحد و هماهنگ وجود ندارد. این درحالی است که روسیه ۴ سال پیش شبه جزیره کریمه را از اوکراین جدا و به خاک خود ضمیمه کرد، در شرق اوکراین مداخله نظامی داشت و در انتخابات سال ۲۰۱۶ در آمریکا به دنبال نفوذ بوده است و حالا نیز خبر می رسد که کرملین در مسموم کردن جاسوس دوجانبه روسی در بریتانیا نیز دست داشته است و حامی مهم بشار اسد به حساب می آید.

دونالد ترامپ پیشتر نیز ابراز میل به کرده بود که با روسیه و شخص پوتین رابطه خوبی پیدا کند و در این راستا حتی به ولادیمیر پوتین، به مناسبت گزینش مجددش به مقام ریاست جمهوری تبریک گفت، در عین حال که در همان وقت دور تازه از تحریم ها را علیه این کشور به اجرا در آورد و ۶۰ دیپلمات روسی نیز از آمریکا اخراج و در کنسولگری روسیه نیز بسته شد. وی این کارها اخیر را به علت داستان مسموم شدن جاسوس دوجانبه روسی تبار در بریتانیا انجام داده هست. استیفن سستانوویچ، یک محقق در شورای روابط خارجی و استاد دانشگاه کلمبیا که به عنوان سفیر در کشورهای شوروی سابق در دهه ۹۰ فعالیت می کرد به نیویورک تایمز می گوید: ترامپ فکر می کند، اگر آنچه که مشاورانش در روزهای عادی به وی توصیه می کنند را بپذیرد و آنها را در روزهای خاص رد کند، نتیجه اش استراتژی خواهد بود.

دونالد ترامپ، دست کم جهت یک دوره اندک با دور تازه تحریم ها علیه روسیه مخالفت کرده هست. این درحالی است که قرار بود روز دوشنبه دور جدیدی از تحریم ها علیه روسیه اب

سستانوویچ می افزاید: به طور کلی دیگر حکومت ها نمی دانند که باید بخندند یا گریه کنند. ولی در روسیه قطعا می خندند. به گفته مقامات دولت آمریکا ترامپ از نیکی هیلی به شدت ناراحت است و به همین منظور تصمیم گرفت که تحریم های روسیه را رد کند تا به اعتبار عمومی وی خدشه وارد سازد.

هیلی یکی از منتقدان سرسخت روسیه در دولت ترامپ به حساب می آید و عموما تندتر از ترامپ در مورد مسکو صحبت می کند، ولی به ندرت پیش می آمد که این گونه در ملأ عام وادار به سکوت شود. نیکی هیلی تاکنون در مورد این اقدام ترامپ اظهارنظری نداشته هست. با این حال مقامات دولت می گویند ممکن است تحریم های اضافی دیگری علیه روسیه اتخاذ شود. با این تفاسیر هنوز سایر مقامات دولتی توضیح نداده اند که دونالد ترامپ قرار است چگونه وعده خود را مبنی بر تنبیه شدید کسانی که از تسلیحات شیمیایی در سوریه استفاده کرده اند محقق کند.

او فردای حمله شیمیایی به سوریه گفت کسانی که موجب این حمله شده است اند به مشکل مجازات خواهند شد. در هفتم آوریل در شهر دومای سوریه یک حمله شیمیایی صورت گرفت که در پی آن ۴۰ تن کشته و شماری نیز مجروح شدند. آمریکا و متحدان غربی اش سوریه را مقصر اعلام می کنند ولی سوریه و روسیه به شدت هرگونه حمله شیمیایی به دوما را رد می کنند. این در شرایطی است که تصمیم ترامپ مبنی بر مجازات شدید عاملان حمله به دوما فقط به یک شب و حمله به سه نقطه منتهی شد. این حمله تنها جهت مجازات سوریه صورت گرفت و آمریکا در عمل هیچ اقدامی علیه روسیه انجام نداد.

خشم تـرامپ از نیکی هیلی

نیروهای روسی در سوریه حضور دارند و به نیروهای اسد اجازه داده اند که در درگیری های این کشور دست اوج را داشته باشد.

روسیه پیش از اینکه مطلع شود که دونالدترامپ تحریم های تازه را وتو کرده هست، موضع مشکل در قبال واشنگتن اتخاذ کرد. دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ سفید می گوید تحریم ها علیه روسیه از یک عقده معنوی ناشی می شود. او افزود: ما متقاعد شدیم که دیگران تلاش دارند بازارهای جهانی را از دست روس ها درآورند. با این حال منتقدان تصمیم ترامپ می گویند کاری که مدیر جمهوری آمریکا در قبال نیکی هیلی کرد به اعتبار این کشور در سطح دنیا خسارت وارد کرده هست. الیوت ال. انگل، یکی از نمایندگان دموکرات کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا می گوید: من از اینکه ترامپ تحریم های ناشی از حمایت روسیه از سوریه را بعد زده، خیلی عصبانی هستم. او می افزاید: این واکنش‌ها ممکن است این خبر را به حکومت ها برساند که آنها می توانند بدون اینکه با پیامد جدی روبه رو شوند از حکومت های خشن و بی رحم حمایت کنند.

دونالد ترامپ، دست کم جهت یک دوره اندک با دور تازه تحریم ها علیه روسیه مخالفت کرده هست. این درحالی است که قرار بود روز دوشنبه دور جدیدی از تحریم ها علیه روسیه اب

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: روسیه | سوریه | آمریکا | تحریم ها | شیمیایی | دولت ترامپ | دونالد ترامپ | ریاست جمهوری | تحریم های جدید

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz