اتم بازیگران مشاهده سرگرمی بازیگر ازدواج

اتم: بازیگران مشاهده سرگرمی بازیگر ازدواج تصویر انتشار سرگرمی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی واکنش انتقادی وندی شرمن به توئیت‌های ترامپ علیه کشور عزیزمان ایران

معاون وزیر امورخارجه پیشین آمریکا خطاب به مدیر جمهور کشورش گفت: توئیت‌ها منجر به حصول توافق بهتری نخواهد شد.

واکنش انتقادی وندی شرمن به توئیت‌های ترامپ علیه کشور عزیزمان ایران

واکنش انتقادی وندی شرمن به توئیت های ترامپ علیه ایران

عبارات مهم : ایران

معاون وزیر امورخارجه پیشین آمریکا خطاب به مدیر جمهور کشورش گفت: توئیت ها منجر به حصول توافق بهتری نخواهد شد.

به گزارش ایسنا، وندی شرمن معاون وزیر امورخارجه پیشین آمریکا منشتر شدن پیامی در صفحه خود از لفاظی های ترامپ علیه کشورمان انتقاد کرد و با لحنی طعنه آمیز نوشت که ترامپ جهت ترتیب دادن یک نشست با روحانی، بولتون (مشاور امنیت ملی کاخ سفید) را به پایتخت کشور عزیزمان ایران خواهد فرستاد.

واکنش انتقادی وندی شرمن به توئیت‌های ترامپ علیه کشور عزیزمان ایران

شرمن در ادامه تاکید کرد: برجام از مردم کشور عزیزمان ایران حمایت و امنیت ما را تضمین می کرد. توئیت ها به حصول توافقی بهتر نخواهد انجامید.

این انتقادات بعد از آن انجام شده است است که دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا صبحگاه امروز (دوشنبه) به هشدارهای حسن روحانی همتای ایرانی اش که به وی گفته بود با دم شیر بازی نکن، تصویر العمل نشان داد.

معاون وزیر امورخارجه پیشین آمریکا خطاب به مدیر جمهور کشورش گفت: توئیت‌ها منجر به حصول توافق بهتری نخواهد شد.

ترامپ در صفحه توئیتر خود نوشت: هرگز و هیچ وقت دوباره آمریکا را ترساندن نکن وگرنه با پیامدهایی مواجه خواهی شد که نظیر آن را کمتر کسی در طول تاریخ تجربه کرده است.

رییس جمهور کشور عزیزمان ایران در صحبت خود در جمع سفرا و دیپلمات های این کشور خطاب به ترامپ، گفت: با دم شیر بازی نکن لیکن پشیمان کننده خاوهد بود. آمریکا باید بداند که صلح با کشور عزیزمان ایران مادر تمام صلح ها و جنگ با ایران، مادر تمام جنگ ها است.

مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا نیز بامداد دوشنبه در سخنانی فرافکنانه علیه کشور عزیزمان ایران با ادعای اینکه کشور عزیزمان ایران چهل سال است از تروریسم حمایت کرده و می کند و مردم به علت عقاید خود زندانی شده است اند، مدعی شد: رژیم کشور عزیزمان ایران کاملا ضد غرب و حتی ضد کشور عزیزمان ایران هست. آنها مردم خود را سرکوب می کنند و ما شاهد سرکوب آزادی های مذهبی در کشور عزیزمان ایران هستیم.

واکنش انتقادی وندی شرمن به توئیت‌های ترامپ علیه کشور عزیزمان ایران

پمپئو با طرح ادعاهایی مذبوحانه علیه مقامات کشورمان، گفت که فساد در میان رهبران کشور عزیزمان ایران مانند یک مافیا است و مردم همواره مورد بدرفتاری رهبران خود قرار گرفته اند

وی در ادامه سیاست های مداخله جویانه و خصمانه خود علیه کشورمان گفت: این بر عهده مردم کشور عزیزمان ایران است تا مسیر کشورشان را تعیین کنند. امیدوارم کشور عزیزمان ایران مسیر خود را عوض کردن دهد همان طور که رییس جمهور ترامپ گفته هست، ما مایل هستیم در این باره با کشور عزیزمان ایران گفت وگو کنیم، البته اگر پیشرفت های محسوسی را در واکنش‌ها کشور عزیزمان ایران مشاهده کنیم.

معاون وزیر امورخارجه پیشین آمریکا خطاب به مدیر جمهور کشورش گفت: توئیت‌ها منجر به حصول توافق بهتری نخواهد شد.

بنابر این گزارش، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ضمن محکوم کردن بیانات سخیف و بی پایه و اساس مایک پمپئو در جمع گروهی از آمریکایی- ایرانی های مقیم این کشور در کالیفرنیا اظهار کرد: صحبت مزورانه و سخیف وزیر خارجه آمریکا در این جمع که صرفا یک اقدام ابزاری و تبلیغاتی بود، بیش از هر لحظه نشانگر درماندگی بی حد و حصر دولت آمریکا در شرایط بعد از خروج غیرقانونی این کشور از برجام و عدم دستیابی به اهداف خود از این اقدام یک سویه و نابخردانه و انزوای جهانی ناشی از آن است.

وی افزود: این سخنان به وضوح مصداق بارز دخالت این کشور در امور داخلی کشور عزیزمان ایران و دقیقا در جهت سیاست های دیر پای بی ثبات ساز و مخرب این کشور در منطقه ارزیابی می شود که ناقض تعهدات بین المللی این کشور هست. ایرانیان در طول تاریخ هرگز سلطه و سیاست های زورگویانه و قلدرمآبانه هیچ بیگانه ای را نپذیرفته و قطعا در این شرایط حساس نیز نه تنها از سیاست های مدیر جمهور و اقلیت جنگ طلب فعلی آمریکا که به هیچ یک از اصول و هنجارهای اخلاقی، انسانی و حقوقی و بین المللی پایبند نیستند و حرف ها و رفتارهایشان فاقد هرگونه اصالت است و به اعتراف بسیاری از دوستان و متحدان آمریکا قابل اعتماد نیستند، وقعی ننهاده بلکه بدون تردید با اتحادی که هر لحظه در اینگونه شرایط از آنها انتظار می رود، پاسخ اینگونه بیانات و کارها مداخله جویانه مقامات و سیاستمداران آمریکایی را با انسجام و یکپارچگی مثال زدنی خواهند داد.

واکنش انتقادی وندی شرمن به توئیت‌های ترامپ علیه کشور عزیزمان ایران

قاسمی در خاتمه تاکید کرد: سخنان وزیر خارجه امریکا و به خصوص سخنان شب گذشته او نشان می دهد وی کماکان از دارا بودن آگاهی مورد نیاز و درک صحیح و عمیق از گذشته و حال ایرانیان همچنان محروم است و باید بداند منافع امریکا به آنان دیکته می کند که قبل از هر ارزیابی و قضاوتی اطراف دیگر ملل و جوامع جهان، نیاز به دانش، خردورزی و درک عمیق از واقعیت های آن جوامع دارد.

واژه های کلیدی: ایران | سیاست | آمریکا | ایرانی | آمریکایی | ایرانیان | رییس جمهور | دونالد ترامپ | وزیر امورخارجه | وزارت امور خارجه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz